Judon syksyn 2021 harjoitukset käyntiin alk. 16.8.2021

Syksy ja koulujen alkaminen lähestyy!

Pingviinien harjoituskausi lähteen käyntiin alkaen viikosta 33 / 2021.

Kausi aloitetaan maanantaina 16.8, mikäli salit aukeavat eikä Koronan vuoksi tule uusia rajoitteita. Tästä odotamme vielä kunnalta varmistusta, mutta toistaiseksi meillä on tieto, että kausi voidaan aloittaa.

Koronan aiheuttamien haasteiden ja ohjaajapulan vuoksi joudumme sopeuttamaan harjoitusvuorot ainakin syyskauden ajaksi. Tämä tarkoittaa, että muutamia entuudestaan tuttuja vuoroja on jouduttu perumaan tai yhdistämään harjoituksia Klaukkalan tiloihin. 

Treenit seuraavasti;

Rajamäki, Rajakaari:

  • Maanantai kuntojudo, aikuiset + yli 15 v. junnut,  klo 18.30 – 20.00 (vetäjä Antti Malinen,  3.dan).

Klaukkala:

  • Tiistai junnut, klo 18.00 – 19.15,  (vetäjänä Jenni Nurmi, 2.kyu)
  • Keskiviikko vapaa vuoro, klo 18.00 – 20.30,  (harjoittelua omatoimisesti tai ylin vyö vetää treenit)
  • Perjantai junnut, klo 18.00 – 19.00,  (vetäjänä Jenni Nurmi, 2.kyu)
  • Perjantai aikuiset, klo 19.00 – 20.30,  (harjoittelua omatoimisesti tai ylin vyö vetää treenit)
  • Lauantaina perhejudo klo 10.00 -10.45 ja muksujudo 11.00 – 12.00 (vetäjänä Jenni Nurmi, 2.kyu

Korona ohjeistukset ovat edelleen voimassa. Pienessäkään flunssassa ei tulla treeneihin ja aikuisilla toivomme olevan koronarokotukset hoidettuna. Käsien pesu ja desifiointi ennen ja jälkeen treenien.

Etukäteen turvallisista treeneistä ja yhteistyöstä kiittäen

Pingviinit ry:n hallitus.

p.s PÄIVITYS  Uusi vakuutuskausi vaihtui 1.9. Judoliiton Suomen Judoliitto – Etusivu  (ja seuran) jäsenyys ostetaan suomisportin kautta Suomen Judoliitto – Suomisport ja pyytää ilmoittamaan oman seuran ennen maksua. Harjoitusmaksuja ei valitettavasti voi maksaa suomisportin kautta enää, vaan se maksetaan seuran tilille. Viestiin jäsenen nimi ja ryhmä. Hinnasto | Judoseura Pingviinit