Judon syksyn 2022 harjoittelukausi alkaa 16.8.2022

Syksy ja koulujen alkaminen lähestyy!

Pingviinien harjoituskausi lähteen käyntiin alkaen viikosta 33 / 2022.

Kausi aloitetaan tiistaina 16.8. Klaukkalan budotilassa.

Treenit seuraavasti;

Klaukkala:

  • Tiistai junnut, jatkoryhmä kelta-oranssit vyöt, klo 18.00 – 19.15,  (vetäjänä Jenni Nurmi, 2.kyu)
  • Keskiviikko vapaa vuoro, klo 18.00 – 19.00,  (harjoittelua omatoimisesti)
  • Perjantai junnut valkoiset – oranssit klo 17.30 – 18.30, (vetäjänä Jenni Nurmi, 2.kyu
  • Lauantaina perhejudo klo 10.00 -11.00, (vetäjänä Jenni Nurmi, 2.kyu)
  • Lauantaina alkeisryhmä ja liikuntasankarit, klo 11.00 – 12.00 (vetäjänä Jenni Nurmi, 2.kyu)

Koronan kaltaiset ohjeistukset ovat edelleen voimassa. Pienessäkään flunssassa ei tulla treeneihin ja aikuisilla toivomme olevan koronarokotukset hoidettuna. Käsien pesu ja desifiointi ennen ja jälkeen treenien.

Mukavia treenejä ja hienoja heittoja toivottaen

Pingviinit ry:n hallitus.

p.s PÄIVITYS  Uusi vakuutuskausi vaihtuu 1.9. Judoliiton Suomen Judoliitto – Etusivu  (ja seuran) jäsenyys ostetaan suomisportin kautta Suomen Judoliitto – Suomisport ja pyytää ilmoittamaan oman seuran ennen maksua. Harjoitusmaksuja ei valitettavasti voi maksaa suomisportin kautta enää, vaan se maksetaan seuran tilille. Viestiin jäsenen nimi ja ryhmä. Hinnasto | Judoseura Pingviinit